j

بلاگ

موزه عروسک کاشان

برای اولین بار قدیمی ترین عروسک های خیمه شب بازی ایران با قدمت 150 سال، عروسک های محلی ایران، نمونه هایی از عروسک های ملل دیگر و اسباب بازی ها از حدود 100 سال پیش تاکنون دراین موزه (در خانه ای تاریخی منسوب به «جعفر علامه فیضی» شاعر و روحانی اواخر قاجار) گرد آمده اند. 

Capture

موزه عروسک و فرهنگ ایران و ملل، مکانی است برای آشنایی بازدیدکنندگان با عروسک های مناطق مختلف ایران و شناخت بیشترکودکان ، نوجوانان و خانواده ها با آیین ها ، مراسم ،هنر، پوشاک ، موسیقی، صنایع دستی و میراث طبیعی ایران. این موزه پایگاهی برای ترویج قصه ها ، افسانه ها و روایت های مردم ایران زمین است.

موزه اسباب بازی نورنبرگ

سفر کودکان و برنامه ریزی برای گردشگریِ کودک مدتهاست که در صنعت گردشگریِ دنیا مطرح شده و در بسیاری از کشور ها به آن توجه ویژه ای شده و زیرساخت ها و امکاناتی با این هدف ایجاد شده, در ادامه با دو موزه ی مخصوص کودکان در اوروپا آشنا شوید:

مزایای سفر با کودکان

کودکان همواره نیاز به کشف و تجربه‌ی زیبایی‌های جهان هستی دارند و گردش و سفر هدفمند آنان بر روی این کره‌ی خاکی می‌تواند به بیشتر سوالاتشان پاسخ قابل قبولی بدهد و در این راستا «گردشگری کودک» شاید بهترین گزینه برای کودکان کنجکاو و علاقمند به سفر باشد.

IMG 0899

قصه و قصه‌خوانی ارزش و اهمیت بسیاری دارد. قصه به دلیل کشش، زیبایی و انگیزش کنجکاوی می‌تواند بسیاری از مفاهیم را به دنیای کودک انتقال بدهد. روش غیر مستقیم انتقال مفاهیم نه تنها باعث جذب بهتر و سریع‌تر مفاهیم به ذهن و زبان کودک می‌شود بلکه فهم آنها را عینی‌تر و ساده‌تر می‌سازد.

I

سفرهای نوروزی و داشتن تعطیلات چند روزه یکی از دغدغه های مردم در ایام عید است.اما بالا بودن هزینه اسکان و گردش در مناطق مختلف شهرها کمی قابل تامل می باشد.نکته قابل توجه انتخاب شهری است که علاوه بر مکانهای دیدنی و گردشگری به یاد ماندنی ، هزینه سفر نیزمقرون به صرفه باشد.مناطق گردشگری ایران